IX. Dani mladog maslinovog ulja u Dalmaciji

Datum i vrijeme: 14. prosinca 2019. 15:00 h
Mjesto: Hotel Olympia Vodice
IX. manifestacija Dani mladog maslinovog ulja u Dalmaciji održat će se 14. prosinca u Vodicama u hotelu Olympia. Organizatori su: Zavod za javno zdravstvo Šibenik, Udruga «OLEA», Šibenik i Udruga dalmatinskih uljara, a suorganizatori: Hrvatska gospodarska komora, Razvojna agencija Šibensko-kninske županije i Savjetodavna služba.

Na ovogodišnju je Manifestaciju pristiglo 274 uzoraka ulja iz Hrvatske i inozemstva, a u gospodarskom dijelu programa sudjelovat će dvadesetak tvrtki i obrta koji će izlagati svoje proizvode. U edukacijskom dijelu 13 stručnjaka će prezentirati teme iz maslinarstva i uljarstva.

13:00 do 15:00 sati – dolazak i evidencija sudionika
15:00 do 15:30 sati - pozdravni govor i otvaranje Manifestacije
15:30 do 16:30 sati - razgledavanje štandova i druženje
16:30 do 19:00 sati - predavanja maslinarstvo/uljarstvo
        doc.dr.sc. Željko Prgomet: „Dosadašnja iskustva uzgoja maslina u super intenzivnim nasadima“
        doc.dr.sc. Tomislav Kos, mag.ing.agr. Ana Gašparović Pinto i mag.ing.agr. Šime Marcelić: „Prva rješenja u primjeni umjetne inteligencije u maslinarstvu kroz projekt SAN“
        doc.dr.sc. Tomislav Kos, bac.ing.agr. Magdalena Baričević: „PESCAR-Dvogodišnji rezultati analize na pesticide ploda i tla u maslinicima Zadarske županije“
        dipl.ing.agr. Gordana Kožarić-Silov: „Problemi u zaštiti maslina, osvrt na vegetacijsku 2019. godinu“
        dipl.ing.agr. Igor Gomezelj: „Ukidanje registracija insekticida u maslinarstvu, novi dozvoljeni insekticidi“
        dipl.ing.agr.Božidar Žanko: „Sustavi navodnjavanja u maslinarstvu, prednosti i mane“
        dipl.ing.agr. Davor Antica: „Organoleptika maslinovih ulja 2019. godine“
        mag.ing.agr. Šime Marcelić: „Iskustva u cijepljenju masline“
        dipl.ing.bio.teh. Nina Vuletin i dipl.ing.bio teh. Lidija Bujas: „Kemijska analiza maslinovih ulja 2019. godine“
        ing.agr. Damir Buntić: „Maslinarska 2019. godina u EU i svijetu“
od 19:30 sati - svečana večera uz glazbu, podjela zahvalnica, plaketa, medalja i nagrada.

DANAS
Nema zakazanih događanja.