Baštinski susret u Čistoj Velikoj

Datum i vrijeme: 29. srpnja 2022. 21:00 h
Mjesto: Čista Velika, ispred crkve sv. Ane

U Čistoj Velikoj se ponovno, nakon nekoliko godina održava Baštinski susret. Ova manifestacija traje od 2014. godine i do sad je ugostila brojne klape i kulturno-umjetnička društva pretežno s područja Šibensko-kninske i Zadarske županije s ciljem obogaćivanja ljetnog života na selu i prebacivanja fokusa s obale na dalmatinsko zaleđe. Jedinstvenost ovog susreta je u tome što spaja klapsko pjevanje i pjevanje Dalmatinske zagore, pa se na jednom mjestu mogu čuti i doživjeti raznolikost i bogatstvo tradicijskog pjevanja.
Ovogodišnji gosti su: KUD Promona, Vukšićki bećari, Klapa Skradinski buk, Klapa Drniš i pivači Sv. Jakova.
Baštinski susreti se odvijaju u organizaciji Udruge Motus, udruge za promicanje kvalitete života u Čistoj Velikoj, a uz financijsku potporu Grada Vodica i Turističke zajednice grada Vodica.

DANAS
čet, 02. 05. 2024. u 18:00 h