OBILJEŽAVANJE 31. OBLJETNICE SPOMENDANA RUJANSKOG RATA

Datum i vrijeme: 16. rujna 2022. 16:00 h
Mjesto: Trg hrvatskih mučenika

Ove godine obilježava se 31. godišnjica Spomendana rujanskog rata kada je u rujnu mjesecu 1991. tzv. Jugoslavenska narodna armija potpomognuta domaćim Srbima napala šire područje Grada Vodica i Šibenika s namjerom da ih zauzme i tako Hrvatsku podijeli na dva dijela. Mnogo nadmoćnijem oklopljenom neprijatelju suprotstavili su se slabo naoružani hrabri branitelji. Srcem kontra čelika. Nakon teških borbi neprijatelj se povukao i Vodice i Šibenik su obranjeni. Srce je bilo jače od čelika. U srcu su ostali duboki ožiljci, sjećanja i boli na one koji su svoj život utkali u stvaranje Hrvatske države. Obilježavanjem Spomendana rujanskog rata želi se sačuvati od zaborava dane ponosa i slave, a posvećeno je onima koji s nama ne mogu proslaviti blagdan slobode, iako su joj darovali svoje živote. Njihova hrabrost i žrtva neka bude pouka i nadahnuće svim budućim hrvatskim naraštajima.

U sklopu obilježavanja Spomendana rujanskog rata u petak, 16. rujna na Trgu hrvatskih mučenika u 16.00 sati starta rekreativna biciklistička vožnja „Srcem protiv čelika“ u organizaciji BBK „Orlov krug“. Od 18.15 kreće mimohod hrvatskih branitelja od stare škole do Trga hrvatskih mučenika na kojem će se u 18.30 održati prigodni program uz polaganje vijenaca i paljenje svijeća na spomenik poginulim hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata uz sudjelovanje Vodičke glazbe, Vodičkih mažoretkinja, Klape Bunari i Kulturne udruge Vodičke perlice. Od 20.00 sati je prikazivanje filma Šime Strikomana „Vodice, Šibenik 91/92“ na Trgu hrvatskih mučenika, a u 20.45 sati koncert Ansambla Bonaca.

DANAS
sub, 04. 05. 2024. u 20:00 h