Najbolji kazališni entuzijasti na državnom 63. FESTIVALU HRVATSKIH KAZALIŠNIH AMATERA u Vodicama

Datum i vrijeme: 12. svibnja 2023. 18:00 h
Mjesto: Kulturni centar Vodice

Čak 21 kazališna skupina, više od 300 glumaca i kazališnih entuzijasta nastupit će na 63. FESTIVALU HRVATSKIH KAZALIŠNIH AMATERA - nacionalnoj smotri najuspješnijih amaterskih kazališta i skupina.
Ovogodišnje, 63. izdanje ovog dugovječnog festivala održava se u Kulturnom centru Vodice od 12. do 14.  i od 19. do 21. svibnja. Vodičko Pučko učilište će, već tradicionalno, otvoriti svoja vrata i ugostiti kazališne trupe iz cijele Hrvatske koje će se pobrinuti za bogati šestodnevni festivalski program.
Ulaz na sve predstave je besplatan.

Odabrane skupine svoje su sudjelovanje osigurale u konkurenciji od čak 130 prijavljenih predstava, a za odabir festivalskih predstava pobrinuli su se izbornici: glumci Olivera Baljak, Mijo Jurišić i Dubravko Sidor, kazališni kritičari Anđela Vidović, Gordana Ostović i Igor Ružić, teatrologinje dr. sc. Sanja Nikčević i dr. sc. Dubravka Crnojević-Carić, redateljica Iva Srnec Hamer, književnik i scenarist Zlatko Krilić te članovi županijskih povjerenstava: glumci Stjepan Eugen Višić, Marko Hergešić, Marija Kolb i Petra Vukelić te dramska pedagoginja Jelena Kovačić.

Prema njihovom odabiru izvrsne predstave različitih poetika i žanrova na Festivalu u Vodicama odigrat će: Umjetnička organizacija Točka na i, Zagreb, Dramski studio Zagrebačkog kazališta mladih, Dramski amateri Murter, Sinjsko pučko kazalište, riječka Kazališna grupa Viktora Cara Emina, Amatersko kazalište POU-a Samobor „PAX“, Kazališna družina „Rastrepuh“ iz Pazina, Metkovsko amatersko kazalište, Češka beseda Treglava, KUU „Seljačka sloga“ Nedelišće, Glumačka družina „Komedijaši“ iz Stažnjevca, Satiričko kazalište mladih Slavonski Brod, Amatersko kazalište Gospić, Amatersko kazalište Daruvar, Humsko amatersko kazalište, Kazalište „Mika Živković“ Retkovci & Gradsko amatersko kazalište Županja, Teatar Kuntrata iz Sv. Filipa i Jakova, Kazališno-dramska udruga „Drski“ iz Viljeva, Dramska skupina KUD-a Općine Donji Kraljevec, zaprešićki MAX teatar te u revijalnom programu domaćini – Dramska amaterska družina Vodice.
Vrlo važan segment programa FHKA su i okrugli stolovi članova Povjerenstva koji će razgovarati sa sudionicima u cilju evaluacije odigranih predstava i dodatne edukacije sudionika.

Festivalski program budno će pratiti prosudbeno povjerenstvo, a u završnici Festivala, 21. svibnja, bit će proglašene nominacije i nagrade u devet kategorija.

Organizator Festivala je Hrvatski sabor kulture, suorganizator i domaćin je Pučko otvoreno učilište Vodice, a materijalnu potporu održavanju Festivala pružaju: Ministarstvo kulture i medija, Šibensko-kninska županija, Grad Vodice i Turistička zajednica Grada Vodica. Radio Ritam Šibenik i portal InfoVodice.

DANAS
Nema zakazanih događanja.