Javni poziv za zasnivanje radnog odnosa na određeno vrijeme u provedbi mjere Javnih radova, programa "POMOĆ I NJEGA STARIJIM I NEMOĆNIM OSOBAMA"

11. travnja 2017.
Na temelju članka 42. točka 35. Statuta Grada Vodica („Službeni vjesnik Šibensko-kninske županije“, broj 09/09, 09/11-ispravak, 04/13, 09/13 - pročišćeni tekst, 09/13 -  ispravak,  05/15 i „Službeni glasnik  Grada Vodica“, broj 04/16) Gradonačelnik Grada Vodice objavljuje

JAVNI  POZIV
za zasnivanje radnog odnosa na određeno vrijeme od 6 mjeseci u provedbi mjere Javnih radova,  programa „Pomoć i njega starijim i nemoćnim osobama” (6 izvršitelja/ica)

I.            Opis Programa, aktivnosti i poslova koje će obavljati osobe uključene u javni rad

Zapošljavanje u ovom programu je aktivna mjera kojoj je cilj društveno korisnim radom povećati zapošljavanje nezaposlenih osoba, afirmirati njihovu socijalnu uključenost i ublažiti socijalne posljedice njihove nezaposlenosti.

Pomoć i njega starijih i nemoćnih osoba podrazumijeva sljedeće poslove: briga i ishrani, briga o higijeni prostora u kojoj korisnik usluge živi, briga o održavanju korisnikove odjeće i obuće, pomoć u obavljanju kućanskih poslova, slanje i podizanje pošte, plaćanje računa, podizanje lijekova i sl., razgovori i druženja te svi drugi poslovi vezani za pomoć i njegu starijih i nemoćnih osoba koji ne zahtijevaju posebnu stručnu osposobljenost.