Grad Vodice nastavlja s financiranjem Dobrovoljnog vatrogasnog društva Vodice za čišćenje zaraslih poljskih putova u zaleđu Vodica.
Ovoga puta članovi vodičkog Dobrovoljnog vatrogasnog društva započeli su s čišćenjem Metelinih stanova u dužini od 800 metara dužnih. Upravo su na ovom području prošlog ljeta izbili više požara, pa se ovom akcijom nastoje osposobiti važna komunikacija za pristup vozila Javne vatrogasne postrojbe i Dobrovoljnog vatrogasnog društva i stvoriti bolji uvjeti zaštite od požara u vodičkom zaleđu.

Prvi dio puta već je očišćen, a sada slijedi nastavak radova za koje će Dobrovoljnom vatrogasnom društvu biti isplaćeno 20.000,00 kuna iz gradskog proračuna.Ovakvim se radovima suzbija moguće širenje požara u vrućim ljetnim mjesecima, a ujedno nastaju nove pješačke i biciklističke staze atraktivne za boravak u prirodi turista i domaćih rekreativaca.