Za ostale udruge civilnog društva, kojih je osamnaest na području Grada Vodica, u 2017. godini će se izdvojiti 426.000,00 kuna. Najviše će dobiti Dobrovoljno vatrogasno društvo Vodice, 130.000,00 kuna. Za Udrugu roditelja i djece Zlatne ribice koja se bavi održavanjem dječjih radionica i igraonica tijekom cijele godine na otoku Prviću i u neku je ruku zamjena za dječji vrtić, izdvojit će se 50.000,00 kuna. Matica umirovljenika, najbrojnija udruga, dobit će ove godine više sredstava za potrebe organizacije 38. susreta umirovljenika Dalmacije. Veći iznos nego prošle godine dobit će i Dobrovoljno vatrogasno društvo Prvić Šepurine, dok će tri braniteljske udruge proizašle iz Domovinskog rata dobiti po 30.000,00 kuna. U ovu kategoriju udruga još pripadaju ribolovni klub i lovačko društvo, motociklistički klub, Udruga maslinara, Zajednica Hrvata Bosne i Hercegovine, Zavičajno društvo Vodičana u Zagrebu, Šibenik meteo i Klub navijača Torcida Vodice, koji će dobiti sredstva na razini prošlogodišnjeg iznosa. Grad Vodice ove će godine poduprijeti rad i tri nove udruge koje se dosada nisu sufinancirale iz gradskog proračuna: Udrugu Moj pas, Hrvatski domobran i Udrugu antifašističkih boraca i antifašista Grada Vodica.