Danas će, ministar pomorstva, prometa i infrastrukture, gospodin Oleg Butković, posjetiti Vodice u sklopu planiranih obilazaka velikih infrastrukturnih projekata koje je ovo ministarstvo uvrstilo u operativni program Promet 2007.-2013., kao jedno od tri najvažnija infrastrukturna projekta na području Hrvatske. Ministra Butkovića i njegove najbliže suradnike: Jadranku Fržop i Maria Madunića, pomoćnike ministra i Ivanu Šušnjić iz Kabineta ministra te direktora Hrvatskih cesta Josipa Škorića, dočekat će gradonačelnica Vodica Branka Juričev Martinčev i župan Šibensko-kninski Goran Pauk te će zajedno obići mjesto gdje će započeti građevinski radovi na dionici magistrale kod križanja za Srimu.

Treba podsjetiti da se izgradnja Zaobilaznice Vodice u 80% iznosu financira europskim novcem, dok se preostali dio financira iz proračuna Hrvatskih cesta, odnosno državnog proračuna. Njezinom realizacijom rasteretit će se magistralni pravac D8 koji je razvojem i širenjem grada postao gradska ulica na kojoj se miješa lokalni i tranzitni promet, pa su upravo stoga česta zagušenja, zastoji i prometne nesreće na ovoj dionici jadranske magistrale, posebice u ljetnim mjesecima. Planirano je da radovi traju oko sedam mjeseci što znači da će Vodice već slijedeću turističku sezonu dočekati prometno rasterećene.