Gradsko društvo Crvenog križa Vodice obilježit će Svjetski dan prve pomoći koji se obilježava svake druge subote u mjesecu rujnu. Ove godine tema Svjetskog dana prve pomoći je Prva pomoć i djeca. Bit će to prigoda da se ukaže na važnost pružanja prve pomoći kao prvog i najvažnijeg koraka u spašavanju ljudskih života.

U petak, 9. rujna u Dječjem vrtiću Tamaris održat će se radionica za djecu na temu pružanja prve pomoći, dok će u ponedjeljak, 11. rujna u Osnovnoj školi Čista Velika biti održana radionica za djecu nižih razreda.

Provedbom edukacije iz prve pomoći, počevši od najranije životne dobi, pomaže se u izgradnji svijesti o važnosti pružanja pravovremene i učinkovite prve pomoći te izgradnji vještina odgovornog ponašanja djece prema sebi i drugima.