Svojim dragim sugrađanima, suradnicima, partnerima i prijateljima Vodica,
čestit Božić, puno zadovoljstva i radosti u osobnom životu te uspjeha u poslovnim izazovima,
                         želi gradonačelnica Vodica
                         Branka Juričev Martinčev

I ove godine, kako je već uvriježeno nekoliko posljednjih, umjesto kupnji čestitki i plaćanja poštarine, Grad Vodice će ova sredstva uplatiti na račun Caritasa Župe Vodice. To je samo mala kap u moru izdvajanja za socijalne programe kako bi se pomoglo i onim manje sretnim, potrebitim građanima Vodica.

Danas, na dan obilježavanja Međunarodnog dana ljudske solidarnosti posebno se naglašava upravo solidarnost kao jedini način suočavanja s današnjim svijetom u borbi protiv gladi i siromaštva, epidemija, nejednakosti, nerazumijevanja i terorizma. Ljudskošću i altruizmom možemo učiniti naš život i svih naših sugrađana boljim.

I Grad Vodice je socijalno osjetljiv. Do sada je za razne pomoći za troškove stanovanja isplaćeno 75.000,00 kuna, dok je za jednokratne naknade bolesnim i invalidnim osobama uplaćeno 135.000,00 kuna.