Sinoć je u Gradskoj knjižnici Vodice svečano otvorena izložba slika mađarske likovne kolonijeJadran Lučev uz prisutnost dr. Anne Erszebet Szlanyinka, mađarske konzulice u Splitu i gradonačelnice Vodica Branke Juričev Martinčev.

Riječ je o skupnoj izložbi naziva Luka, sazdanoj od djela dvadesetak autora iz Mađarske koji su svoju inspiraciju i motive pronašli u čudesnoj prirodi i atmosferi otoka Prvića. Za djelovanje mađarske likovne kolonije najzaslužnije su gospođe Roberta i Alexandra Faltisz koje već godinama organiziraju dolaske mađarskih umjetnika na otok Prvić.

Izložba Luka bit će otvorena do 21. srpnja, a već danas, 14. srpnja, u Prvić Luci, mađarski umjetnici otvaraju još jednu izložbu za otočane i njihove goste.