Hrvatski ogranak Međunarodne federacije turističkih novinara i pisaca u turizmu  dodijelio je, u suradnji sa Zborom turističkih novinara Hrvatskog novinarskog društva nagrade Marko Polo za najbolje putopise objavljene protekle godine domaćim i stranim novinarima s ciljem, ne samo promocije krajeva, vrijednosti i ljudi, nego i poticanja suradnje između  turističkih novinara, putopisaca i profesionalaca u kreiranju novih turističkih sadržaja.
Velika nagrada pripala je vodičkom snimatelju Šimi Strikomanu za najbolji turistički film Zmajevo selo i predstavljanje Hrvatske kroz Milenijski svijet.

Strikomana je za nagradu prijavila Hrvatska čitaonica Bol za ukupan rad: filmskog snimatelja, režisera, fotografa, izdavača i autora putopisnih reportaža kojima se posvetio posljednjih dvadeset i pet godina. Strikoman je autor Terrae Croaticae, zbirke tematskih fotografija krajeva i ljudi, projekta Milenijska fotografija te Vodičkog festivala žudija.
Za svoj rad Šime Strikoman je već dobio mnogobrojna priznanja i nagrade od kojih je najprestižnija nagrada Tošo Dabac.