Danas, samo nekoliko dana uoči Bakanalija, svečano će biti otvoren arheološki lokalitet Velika Mrdakovica čime je završen projekt HERA (Sustainable tourism management of Adriatic HERitage) sufinanciran sredstvima predpristupnog europskog IPA fonda. Kroz program je istražen jedan dio liburnsko-rimskog naselja na samoj glavici brda Velike Mrdakovice, napravljena je pješačko-biciklistička staza koja spaja naselje s rimskom cisternom u podnožju i nekropolom na padini brda te je osmišljena kulturna turistička ruta  Voda – moćna stvarateljica povijesti kojom se povezuju kulturne atrakcije Šibensko–kninske županije snažno obilježene vodom.

Svečanost otvorenja zakazana  je za  danas, 20. rujna, s početkom u 10 sati u Muzeju grada Šibenika gdje će među vrijednim i jedinstvenim nalazima s Velike Mrdakovice prisutene s cjelokupnim projektom HERA upoznati njezin voditelj Lovro Jurišić, o lokalitetu će govoriti Toni Brajković, o novonastaloj kulturnoj ruti Krešimir Grubić, a o realizaciji i suradnji na realizaciji uređenja Velike Mrdakovice govorit će župan Šibensko kninske županije Goran Pauk i ravnateljica županijske Razvojne agencije Mira Lepur, budući su upravo Županija i Razvojna agencija provodili program HERA.
Predviđen je obilazak samog lokaliteta oko podne.