Ministarstvo graditeljstva i prostornog uređenja odobrilo je Gradu Vodicama bespovratna sredstva za sufinanciranje projekta za poticanje razvoja komunalnog gospodarstva i komunalnog standarda u 2017. godini.
Novac je dobiven za sufinanciranje nabave visokotlačnog perača polivalentne namjene koji se koristi za uklanjanje žvakaćih guma, grafita, mrlja od ulja, kamenca te za dezinfekciju svih javnih površina. Uređaj koji ukupno košta je 287.500,00 kuna, Ministarstvo će sufinancirati sa 150.000,00 kuna, dok će ostatak potrebnog iznosa osigurati Grad Vodice. Za Vodice, jednu od najposjećenijih turističkih destinacija čiji se broj stanovnika u ljetnoj sezoni višestruko povećava, nabava ovakvog stroja nesumnjivo će uvelike olakšati održavanje javnih površina i povisiti razinu kvalitete čistoće.