Pučko otvoreno učilište Vodice i Učilište Izvor znanja u suradnji s majstoricom krojačicom Nelicom Knežević ove su jesni pokrenuli novi obrazovni program etno radionice na kojoj su polaznice naučile izrađivati dijelove ženske narodne nošnje. Svjesni da se kroz ovakve radionice čuva bogata etnografska tradicija, prenosi znanje učenja tradicionalne odjeće na mlađa pokoljenja i čuva kulturna baština i Grad Vodice se uključio u projekt pa će sufinancirati daljnje školovanje polaznica. Od ovog proljeća počinje novi semestar na kojem će se učiti izrada muške nošnje.
Upisi u proljetni semestar još uvijek traju, program traje tri mjeseca, a nastava se održava dva puta tjedno po tri školska sata. Prijave i više informacija možete dobiti na brojeve telefona: 022/ 642796, 098/347449, 098/1973557.