Nakon ljetne stanke, Vodovod i odvodnja Šibenik nastavlja s izgradnjom kanalizacijskog sustava na području Grada Vodica i Općine Tribunj i to s početkom radova na izgradnji uređaja za pročišćavanje otpadnih voda na području Selina, između Vodica i Tribunja.

Da podsjetimo, nakon provedenog natječaja, za izvođača građevinskih radova koji će ujedno isporučiti i postaviti ugovorenu opremu, odabrana je tvrtka WTE Wassertechnik, podružnica Zagreb. Cijeli projekt izgradnje uređaja za pročišćavanje otpadnih voda zajedničkog kanalizacijskog sustava Vodice – Srima – Tribunj - otok Prvić, procijenjen je na nešto više od 45,5 milijuna kuna, a Grad Vodice sudjeluje u financiranju sa 7% cjelokupnog iznosa. Grad je osim toga, izradio građevinsku dozvolu za prometnicu do samog uređaja za pročišćavanje u dužini od 230 metara, dok je građevinsku dozvolu za izgradnju samog uređaja ishodila tvrtka WTE.