Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova Europske unije objavilo je Natječaj za prijavu projekata udruga na otocima usmjerenih na održivi razvoj otoka kojim se udrugama na otocima dodjeljuje financijska potpora u iznosu od 490.500,00 kn za 2017. godinu. Rok dostave prijava je 8. lipnja 2017.

Opći cilj Natječaja: financijskom potporom omogućiti provedbu projekata udrugama na otocima u skladu s održivim razvojem hrvatskih otoka koji donose nove ideje, modele razvoja ili načine rješavanja postojećih problema, potiču tradicijske običaje i kulturu otočnog prostora, pridonose očuvanju okoliša i omogućuju sadržajniji i kvalitetniji život na hrvatskim otocima.
Prihvatljive aktivnosti Natječaja mogu se rasporediti prema sljedećim područjima djelovanja:
P-1 razvoj civilnog društva
P-2 kultura (kulturna baština i umjetnost)
P-3 predškolski odgoj, obrazovanje i znanost
P-4 gospodarske aktivnosti (poljoprivreda, brodogradnja, turizam i dr.)
P-5 ekologija (zaštita okoliša i mora)
P-6 sport

Ukupan iznos osiguranih sredstava: 490.500,00 kuna. Minimalni iznos financijske potpore: 20.000,00 kuna. Maksimalni iznos financijske potpore: 40.000,00 kuna.