Grad Vodice je isplatio prve potpore temeljem donesene Odluke o dodjeli potpore male vrijednosti za ugostitelje, obveznike poreza na potrošnju za 2017. fiskalnu godinu i donesenog Programa kojim se definiraju ciljevi, uvjeti i postupci za dodjelu tih potpora. Na Program koji je objavljen sredinom svibnja, prijavilo se šest ugostitelja s područja Grada Vodica kojima su isplaćena sredstva refundacijom pedeset postotnog iznosa uplaćenog poreza na potrošnju u gradsku blagajnu.

Odlukom o dodjeli potpore, a kako bi se vlasnike ugostiteljskih objekata motiviralo da ostaju otvoreni tijekom cijele godine, a ne samo u turističkoj sezoni, Grad Vodice za razdoblje od siječnja do ožujka, travnja do lipnja i listopada do prosinca refundira dio iznosa uplaćenog poreza na potrošnju.
U protekloj, 2016. godini u gradsku se blagajnu slilo 1,5 milijuna kuna po ovoj osnovi, ali Grad se svjesno odrekao jednog dijela svojih prihoda kako bi poboljšao svoju vanpansionsku ponudu i van pune turističke sezone.