Grad Vodice će ovih dana dobiti dvije važne lokacijske dozvole kao preduvjet daljnjeg nastavka rada na, za Grad Vodice, izuzetno važnim projektima.
Prva se lokacijska dozvola odnosi na uređenje pješačkih staza i raskrižja na gradskoj dionici Jadranske magistrale od hotela Orion do uključivo raskrižja sa Zatonskom ulicom. Radi se o radovima koje su Hrvatske ceste najavile prilikom otvaranja vodičke zaobilaznice i za koje su osigurale 13 milijuna kuna u svojoj blagajni.
Druga je lokacijska dozvola vezana uz dionicu kanalizacijskog sustava od Sportskog centra Račice do planirane Crpne stanice Vodice 5,sve u trupu Jadranske magistrale ukupne duljine oko 2 km. Ovaj projekt kojeg vodi Vodovod i odvodnja Šibenik, dio je velikog projekta izgradnje kanalizacijske mreže aglomeracije Vodice-Srima-Tribunj i otoka Prvić koji se financira iz Europskog fonda.