S prvim danom nove godine stupila je na snagu Odluka o dodjeli male vrijednosti za ugostitelje, obveznike poreza na potrošnju koju su na prijedlog gradonačelnice Branke Juričev Martinčev jednoglasno prihvatili vijećnici na poslijednjoj sjednici Gradskog vijeća.
Tako će sada ugostitelji koji plaćaju porez na potrošnju u svim mjesecima, osim za vrijeme pune turističke sezone; u srpanju, kolovozu i rujnu, porez plaćati umjesto dosadašnjih 3%, svega 1,5%. U protekloj, 2016. godini u gradsku se blagajnu slilo 1,5 milijuna kuna po ovoj osnovi, ali Grad se svjesno odrekao jednog dijela svojih prihoda kako bi motivirao vlasnike takvih objekata da ne rade samo tri ljetna mjeseca, već tijekom cijele godine te da ne povećavaju cijene svojih usluga.