Nakon što se već desetljeće na Plavoj plaži u Vodicama vijori Plava zastava kao jamstvo sigurnosti, kvalitete ponude i kakvoće mora, od danas uz nju stoji i Bijela zastava kao međunarodna oznaka čistoće podmorja. Svečanost dodjele i podizanja Bijele zastave održala se danas na Plavoj plaži. U ime međunarodne ekološke udruge Global Under Water Awareness Association (GUWAA) proslavljeni hrvatski ronilac Kristijan Curavić dodijelio je zastavu Gradu Vodicama za Plavu plažu, a u ime Grada zastavu je primila gradonačelnica Branka Juričev Martinčev. Ove će, svjetski priznate markice kvalitete doprinijeti razvoju vodičkog turizma, a nekim neodlučnima gostima sigurno će biti i razlog da se odluče posjetiti upravo Vodice, grad s najviše sigurnih i čistih plaža.