Nakon provedenog natječaja za uređenje sportskog igrališta na Plavoj plaži u Vodicama, tvrtka Građenje Split d.o.o. je odabrana za izvođača radova. Na gradskom terenu, donedavno neuređenoj zelenoj površini prekrivenom borovima, u ponedjeljak je započela izgradnja košarkaškog igrališta s odgovarajućom rasvjetom, a zatim će biti postavljene i tri fitness sprave za vježbanje na otvorenom. Ukupna vrijednost radova s PDV-om iznosi nešto više od 620.000,00 kuna.

Ovo će igralište za streetball biti izvedeno u službenim dimenzijama 18 x 11 m, s odgovarajućom sportskom podlogom od sintetske gume i s tri vanjske sprave za fitness te će biti ograđeno zaštitnom ogradom, a svojim će sadržajem biti nadopuna već postojećoj umjetnoj stijeni za penjanje Kluba Balans koja se nalazi u neposrednoj blizini. Uz nova ulaganja u uređenje plaže od Punte do Bistaka, vodička zapadna plaža ove će sezone ponuditi svojim građanima i gostima mogućnost bavljenja rekreativnim sportskim aktivnostima.
Završetak izgradnje igrališta predviđa sredinom lipnja.