U srijedu, 30. svibnja, u 12 sati u Gradskoj vijećnici grada Vodica, Ive Čače 8, gradonačelnica Vodica Nelka Tomić potpisat će ugovore o dodjeli nepovratnih potpora dodijeljenih na temelju Javnog poziva za dodjelu potpora obrtnicima (vlasnicima tradicijskih i umjetničkih obrta), zadrugama i nositeljima OPG-a i oznake HOP-a. Na Javni je poziv u traženom roku pristiglo 27 prijava, od kojih samo jedna nije zadovoljavala kriterije za dodjelu potpora.

Na temelju bodova, potpore su dobili: OPG Mario Šmit, Poljoprivredno turistička zadruga „Faust Vrančić“, Vinarija Birin, OPG Antonio Čorić, OPG Ksenija Buntić, OPG Vlatka Fržop, Obrt „Kroštula“, OPG Adam Tomić, OPG Ljubomir Birin, OPG Ivica Crljenak, Poljoprivredno-turistička zadruga „Prvić Luka“, OPG Zlatko Srdarev, OPG Žarko Storić, OPG Vinko Trcera, OPG Stjepan Bosotin, OPG Živana Rak, OPG Đorđe Studić, OPG Stanko Vulin, OPG Slavko Barišić, OPG Nikola Mačukat, OPG Roko Vlašić, OPG Ivica Bareša, OPG Grgo Birin, OPG Dragan Storić, OPG Mario Škarić i OPG Josip Tabula.
ZAPISNIK o dodjeli potpora