Gradonačelnica Vodica, Nelka Tomić, dr. med. odlučila je olakšati pripreme za početak nove školske godine svim osnovnoškolcima na području Grada Vodica. Bez obzira na socijalni status, sve učenike koji imaju prebivalište na području Grada, Grad Vodice će darovati poklon bonom u iznosu od 300 kuna za nabavu školskog pribora kojeg mogu iskoristiti u Papirnici Miko u Vodicama.
Prema upisnoj dokumentaciji, ove će godine čišćansku osmoljetku pohađati 81 učenik, dok će u vodičku školu ići 581 učenik, ali pravo  na  bonove ostvaruju svi osnovnoškolci bez obzira gdje pohađaju školu. Tajništvo Grada Vodica će provesti postupak dodjele bonova na temelju popisa osnovnoškolac koje su dostavile osnovne škole, a bonove će moći preuzeti roditelji u ime djece uz predočenje osobne iskaznice.