U prostorijama Grada Vodica održan je sastanak predstavnika Grada s predstavnikom Hrvatskog centra za razminiranje – podružnice jug, dr.sc. Josipom Čerina. Tema sastanka bila je razminiranje površina na području Grada Vodica. Prema iskazu gospodina Čerine razminirane su sve minsko sumnjive površine na vodičkom području ukupne površine 7,2 km² za što je utrošeno nešto više od sedamdeset milijuna kuna. Prilikom razminiranja pronađene su 254 mine i 116 različitih vrsta ubojnih sredstava. Na žalost, nakon rata dogodilo se pet minskih incidenata u kojima je stradalo šest osoba, od kojih troje smrtno. Hrvatski centar za razminiranje više ne raspolaže s informacijama minske opasnosti na prostoru Grada Vodica, međutim, ukoliko netko od građana ipak naiđe na eksplozivne ostatke, mole da se o tome obavijesti hitna služba 112 ili policija 192 radi njihova uklanjanja.