Nakon što su prije nekoliko tjedana održani izbori za članove novog Dječjeg gradskog vijeća na kojima su od kandidiranih sedamnaest kandidata u Osnovnoj školi Vodice, učenici izabrali: Niku Brnadić, Roka Golubovića, Franka Brnadića, Antu Klarića i Antonelu Pervan, a od šestoro kandidiranih u Osnovnoj školi Čista Velika izbrani su: Branimir Storić i Roko Šunjerga, održana je i konstituirajuća sjednica Dječjeg gradskog vijeća Grada Vodica, uz prisutnost gradonačelnice Vodica Nelke Tomić, dr. med., predstavnika Grada Marsela Mitrović-Matića i članicu Koordinacijskog odbora Tine Storić.
Tajnim je glasovanjem izabrana nova Dječja gradonačelnica Antonela Pervan, koja je za svog zamjenika odabrala Antu Klarića i njih će dvoje naredne dvije godine zastupati dječje glasove i potrebe.

Kroz djelovanje Dječjeg gradskog vijeća učenici viših razreda osnovnih škola mogu slobodno izraziti svoje mišljenje i prijedloge te aktivno sudjelovati u procesu donošenja odluka kojima se podiže kvaliteta življenja mladih na području Vodica. Dječje gradsko vijeće upoznaje gradsku vlast s problemima koja ih tište i predlaže rješenja kojima se ti problemi mogu ukloniti, a život djece može postati ugodniji i ispunjeniji, dok Dječji gradonačelnik predstavlja Dječje gradsko vijeće i sudjeluje na manifestacijama Grada Vodica.

Slijedi još da novoizabrani čelnici Dječjeg gradskog vijeća u suradnji s Koordinacijskim odborom izaberu učitelja u Osnovnoj školi Vodice s kojim će članovi Dječjeg vijeća održavati sastanke i podnositi svoje prijedloge.