Nakon što je potpisan novi četverogodišnji ugovor kojim CMC festival ostaje u Vodicama do 2021. godine, u Zagrebu je predstavljeno njegovo jubilarno deseto izdanje.
Festival su predstavili direktor festivala i CMC televizije Mario Kovač, glavna glazbena urednica CMC televizije i kreativna direktorica Croatia Recordsa Nikolina Mazalin, gradonačelnica Grada Vodice dr. Nelka Tomić te voditelj CMC festivala Dalibor Petko.
10. CMC festival Vodice 2018, najpopularniji i najveći festival u regiji održavat će se po deveti put zaredom u Vodicama, 8. i 9. lipnja. U dva festivalska dana nastupit će četrdesetak glazbenika na dvije pozornice smještene u samom središtu grada.

U revijalnom dijelu Festivala gledat ćemo i slušati neke od najatraktivnijih imena domaće i regionalne glazbene scene od kojih su neki i Porinom višestruko nagrađivani izvođači: Željko Bebek, Dražen Zečić, Magazin, Tonči Huljić & Madre Badessa, Mia, Colonia, Boris Novković, Lidija Bačić, Mejaši, Nives Celzijus feat. Ante M, Neda Ukraden, Mladen Grdović, Jasmin Stavros i Godimenti, Zlatko Pejaković, Luka Basi i Lana Jurčević, Rajko Dujmić, Tri mušketira, Mate Bulić, Minea, Adrijana Baković, Domenica, David Temelkov, Vladimir Kočiš Zec, Ina, Diogen, Denial, Jessica, Maraaya, Kim Verson, Lovre Lučin, Klapa Cambi (Kaštel Kambelovac), Mile Perkov, Marko Škugor, Emina Arapović, Nina Donelli feat. Milo Stavros, Đani Stipaničev i Renata Sabljak i Tragovi.
Uz revijalni dio festivala, najavljeni su i atraktivni koncerti izvođača čija imena su još uvijek tajna, a Festival će biti i prilika za predstavljanje novih diskografskih izdanja.
Festivalski šušur i glazbeni spektakl na neki su način i uvod u vodičku turističku sezonu.