Nastavlja se asfaltiranje gradskih prometnica prema programu gradnje iz prošle godine. Nakon raspisanog natječaja, posao vrijedan 2.361.579,44 kuna, dodijeljen je tvrtki Sarađen d.o.o.. Radovi su već u tijeku na ulicama: Lička, Polovina, odvojak Zatonske, Blata te na odvojku Račice, a planirano je da sve ulice čijje je asfaltiranje ugovoreno budu završene u 85 kalendarskih dana.
Usporedno s postavljenjem asfalta, uvodi se i javna rasvjeta, a radove vrijedne 1.570.543,75 kuna izvodi tvrtka ELOS d.o.o.. Trenutno se izvode radovi u ulicama: Polovina, odvojak Ličke, odvojak Obrove te u odvojcima 9-16 u Zatonskoj ulici.
Planirano je da asfalt i jasnu rasvjetu dobiju ulice: Blata, drugi odvojak Zatonske, Račice, Ulica Eugena Kumičića, Sarajevska, Srima XXI, Ulica Miroslava Krleže, Lovetovo II, prvi i drugi odvojak Srime I, dok će asfaltirane biti: Polovina, Brunac, prvi odvojak Zatonske, prvi odvojak Račica, Lovetovo III, Lička, odvojak A. Grgurev Kukure, upojni bunari i udarne rupe.
Novu javnu rasvjetu dobit će: Polovina, odvojci od 9-16 Zatonske ulice gdje su radovi već u tijeku, odvojak I. primorske čete, prvi i drugi odvojak Ruđera Boškovića, Ulica Ljudevita Gaja, odvojak J. Šprljana Akabe, odvojak Miroslava Krleže, odvojak Ličke i dvojak Obrova te neka gradska raskrižja.
Radovi na postavljanju javne rasvjete trebali bi biti završeni u 105 kalendarskih dana.