Odbor za izbor i imenovanje i upravne poslove Grada Vodica donosi Izvješće o provjeri formalnih uvjeta prijavljenih kandidata za izbor članova i zamjenika članova Savjeta mladih Grada Vodica. Na Javni poziv za isticanje kandidature za članove i zamjenike članova Savjeta mladih Grada Vodica objavljenog početkom travnja ove godine prispjelo je osam obrazloženih kandidatura od kojih su sve ispunile potrebne uvjete. Stoga je Odbor, na svojoj sjednici, utvrdio Popis važećih kandidatura koje su predložili predlagatelji: po jednog kandidata Humanitarna udruga Daj 5 od srca, SRK Balans, Teakwondo klub Hrvatski branitelj dragovoljac, Gradski odbor Hrvatske demokratske zajednice Grada Vodica, Malonogometni klub Heroji 2007 i Udruga za promicanje kvalitete života Motus  te dva kandidata Plesana udruga Bollywood.

Da podsjetimo, Savjet mladih broji sedam članova uključujući predsjednika i zamjenika predsjednika, a mogu biti birane osobe s prebivalištem ili boravištem na području Grada Vodica, u dobi od 15 do 30 godina. Utvrđenu listu kandidata za izbor članova i zamjenika članova Savjeta mladih Grada Vodica, Odbor će dostaviti Gradskom vijeću Grada Vodica koje ih bira na vrijeme od tri godine i to u roku od 15 dana od dana objave.