U ovoj će godine za javne potrebe civilnog društva, a to znači za sve one udruge koje ne pripadaju krugu kulturnih, humanitarnih ili sportskih udruga i sa svojim su se planovima i programima prijavile na gradski poziv za sufinanciranje, biti izdvojeno 411.000,00 kuna.

Najviše novca, 140.000,00 kuna,odobreno je za djelatnost Dobrovoljnog vatrogasnog društva Vodice; Udruga roditelja i djece Zlatne ribice s otoka Prvića koja organizira svakodnevne igraonice i radionice za djecu predškolskog uzrasta dobila je 56.000,00 kuna, po 30.000,00 kuna dodijeljeno je Udruzi matice umirovljenika, udrugama proizašlim iz Domovinskog rata: UHDDR, UHBDDR i HVIDRA-i; dok će sa po 15.000,00 kuna biti sufinancirane djelatnosti: Športskog ribolovnog društva Mali porat, Zajednice Hrvata iz Bosne i Hercegovine i Udruge maslinara i uljara Traulik.
S po 10. 000,00 kuna iz gradskog će proračuna biti izdvojeno za rad: Motociklističkog kluba Okit, Zavičajne udruge vodičkog kraja u Zagrebu i Udruge za promicanje kvalitete života u Čistoj Velikoj.
Torcida Vodice, Klub navijača Hajduka, za svoje će aktivnosti dobiti potporu u iznosu od 5.000,00 kuna, kao i Šibenik meteo, Lovačko društvo Sokol i Udruga Hrvatski otočni proizvod Prvić.