Gradonačelnik Vodica Ante Cukrov jutros je potpisao, s direktorom Minigradnje d.o.o. Antoniom Pericom, ugovor o početku izgradnje sportske dvorane u Račicama. Prva faza obuhvaća građevinske radove na izgradnji konstrukcije i postavljanje krova na sportskom objektu i procijenjena je na 12 milijuna kuna. Radovi će se financirati iz gradskog proračuna, ali će se Grad javiti na natječaje Ministarstva sporta i turizma te Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova EU za bespovratna sredstva i pomoć u realizaciji prve faze izgradnje. Radovi bi trebali početi za dva tjedna i biti završeni u roku deset mjeseci, a Grad Vodice će paralelno s provođenjem prve faze pripremati dokumentaciju i načine financiranja druge faze izgradnje i opremanja sportske dvorane.