Gradsko je vijeće Grada Vodica usvojilo II. izmjene plana proračuna za 2016. godinu.
Povod novom rebalansu bilo je povećanje gradskih prihoda za gotovo 15% od dosada planiranih, najviše zbog provedenih postupaka legalizacije bespravno izgrađenih građevina, većeg prihoda od komunalnog doprinosa i naknade.

Tako sada Grad raspolaže s nešto više od 55 milijuna kuna koji su raspoređeni po rashodovnim stavkama, ovisno o potrebama te stupnju realizacije pojedinih projekata. U novom proračunu više nema onih stavaka koji se do kraja godine ne mogu realizirati, ali zato su uvršteni neki novi predviđeni za financiranje važnih infrastrukturnih zahvata. Nova stavka u proračunu je uređenje nove gradske plaže Male Vruje čiju će realizaciju sufinancirati i Ministarstvo turizma, a za te je potrebe Grad u ovoj godini izdvojio 4 milijuna kuna. Zatim uređenje prometnice u poslovnoj zoni u Vodicama kod velikih trgovačkih centara na zapadnom ulazu u Vodice. Za postavljanje nove javne rasvjete u ovoj godini će biti izdvojeno preko 4 milijuna kuna, a za asfaltiranje gradskih prometnica 3,5 milijuna kuna. Kako se projekt uređenja Trga kneza Branimira neće realizirati u ovoj godini, tako su predviđena sredstva za tu svrhu prenamijenjena u druge infrastrukturne programe. Također je odlučeno i da će se početi rješavati problem vodičkog groblja, pa su odvojena sredstva za kupnju zemljišta kako bi se groblje moglo proširiti.