Na posljednjoj sjednici Gradskog vijeća Grada Vodica jednoglasno je donesena odluka o dodjeli priznanja Grada Vodica za 2016. godinu. Plakete Grada Vodica dobivaju: Ana Udovičić za doprinos u kulturi Grada Vodica i promicanju književnog izričaja, Ljubomir Sladoljev za doprinos i očuvanje kulturnog nasljeđa Grada Vodica, Lorena Mihić za postignute natjecateljske rezultate u Ženskom košarkaškom klubu „Vodice“, Robert Pašara za iznimnu humanost i davalaštvo krvi i Roko Fržop za postignute natjecateljske rezultate u biciklizmu.
Posmrtno, Nagradu Grada Vodica dobiva Šime Morić za promicanje digniteta Domovinskog rata i doprinos u športskom, humanitarnom i kulturnom životu Grada Vodica, a dok će Nagradu za životno djelo primiti Josip Mateša za doprinos razvoju kulture, humanosti, duhovnosti, političkog i javnog života Grada Vodica.
Nagrade i plakete laureatima će biti dodijeljene sa svečanoj sjednici Gradskog vijeća povodom Dana grada Vodica, početkom svibnja.