Povodom Vodičke fešte, događanja koje tradicionalno privlači veliki broj gostiju, danas je održan sastanak Vijeća za komunalnu prevenciju na kojem su sudjelovali, uz gradonačelnicu Vodica dr. Nelku Tomić i njezinog zamjenika Stipu Bosotina te predsjednika Gradskog vijeća Grada Vodica Marina Mikšića, načelnik Policijske uprave Vodice Rade Bilić, njegov zamjenik Duje Troskot, zamjenik vatrogasnog zapovjednika JVP Vodice Zdenko Juričev Martinčev, direktor komunalne tvrtke Leć Stanko Birin te gradski komunalni redari. Sastanak je u cijelosti bio posvećen organizaciji Vodičke fešte te ulogama koje će navedena nadležna tijela odigrati kako bi sve proteklo mirno i sigurno. Feštu će, uz Policiju, osiguravati i djelatnici zaštitarske tvrtke FIT, uz prisutnost vatrogasaca i djelatnika Hitne pomoći te komunalnih redara. Policija će regulirati promet i kontrolirati da vozila ne ulaze u zone koje tijekom Fešte nisu otvorene za promet.