Od danas pa do 28. travnja u Vodicama se održava IV. Kongres hitne medicine s međunarodnim sudjelovanjem kojeg zajednički organiziraju Hrvatsko društvo za hitnu medicinu Hrvatskog liječničkog zbora i Hrvatsko sestrinsko društvo hitne medicine pod pokroviteljstvom predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar Kitarović, Ministarstva zdravstva i Hrvatskog zavoda a hitnu medicinu. Na svečanom otvorenju, danas u 16 sati, prigodnim će se govorima skupu obratiti dopredsjednik Kongresa Damir Važanić, mag. med. teh. predsjednica Kongresa dr. sc. Ingrid Bošan-Kilibarda, dr. med, župan Šibensko-kninke županije Goran Pauk i gradonačelnica Vodica Nelka Tomić, dr. med. koja je ujedno i izaslanica predsjednice Republike.

Kongres je zamišljen kao niz predavanja, radionica i okruglih stolova za zdravstvene radnike koji sudjeluju u pružanju hitne medicinske skrbi. Na taj se način pruža prilika za razmjenu znanja, vještina, novih ideja i tehnologija koje se primjenjuju u svakodnevnoj praksi u svrhu unapređenja kvalitete pružanja hitne medicinske skrbi na izvanbolničkoj i bolničkoj razini.