Prošlog su petka u Osnovnoj školi Vodice i Osnovnoj školi Čista Velika održani izbori za novo Dječje gradsko vijeće. Od ukupnog broja vodičkih osnovnoškolaca upisanih u popis birača, glasovalo je 87,57 % dok je u Osnovnoj školi Čista Velika glasovanju pristupilo 81,81% učenika s pravom biranja. Tako su od kandidiranih sedamnaest kandidata u osnovnoj školi Vodice, učenici izabrali: Niku Brnadić, Roka Golubovića, Franka Brnadića, Antu Klarića i Antonelu Pervan da ih predstavljaju u vodičkom dječjem gradskom vijeću, dok su od šestoro kandidiranih u Osnovnoj školi Čista Velika, voljom birača izbrani Branimir Storić i Roko Šunjerga.

Kroz djelovanje Dječjeg gradskog vijeća učenici viših razreda osnovnih škola mogu slobodno izraziti svoje mišljenje i prijedloge te aktivno sudjelovati u procesu donošenja odluka kojima se podiže kvaliteta življenja mladih na području Vodica. Dječje gradsko vijeće upoznaje gradsku vlast s problemima koja ih tište i predlaže rješenja kojima se ti problemi mogu ukloniti, a život djece može postati ugodniji i ispunjeniji, a Dječji gradonačelnik predstavlja Dječje gradsko vijeće i sudjeluje na manifestacijama Grada Vodica.