Grad Vodice je raspisao JAVNI POZIV za predlaganje programa javnih potreba u područjima kulture i društvenih djelatnosti udruga građana za 2020. godinu. U programe javnih potreba Grada Vodica za 2019. godinu u skladu sa pozitivnim propisima uvrstit će se:
a) u području kulture – financiranje ili sufinanciranje programskih djelatnosti udruga u kulturi, te njihovih posebnih programa koji su od interesa za Grad Vodice, kao i programa kulturnog stvaralaštva djece i mladeži;
b) u području društvenih djelatnosti – financiranje ili sufinanciranje programskih djelatnosti veteranskih udruga i udruga sudionika i stradalnika Domovinskog rata, programi udruga koje skrbe o osobama s posebnim potrebama i humanitarno-karitativnih udruga, programi udruga za promicanje i zaštitu ljudskih prava, programi strukovnih udruga te rogrami udruga za zaštitu i očuvanje okoliša, čovjekova zdravlja i prirodne baštine i svih drugih humanitarnih organizacija.

Prijedloge projekata mogu podnijeti udruge:
- koje su registrirane temeljem Zakona o udrugama (NN 74/14 i 70/17) i koje djeluju na području Grada Vodica,
- čije se djelovanje odnosi na jedno od područja djelovanja navedenih u ovom pozivu, što mora biti vidljivo iz Statuta udruge,
- čiji prijedlozi projekta prvenstveno zadovoljavaju opće potrebe i služe općem dobru, a tek posljedično i za strukovne potrebe svojih članova,
- koje pri provedbi projekata neposredno rade s korisnicima ili članovima udruge,
-koje transparentno vode financijsko poslovanje, sukladno propisima o računovodstvu neprofitnih organizacija.
Natječaj se objavljuje na oglasnoj ploči i službenim stranicama Grada Vodica, a rok za podnošenje prijava traje od 23. rujna do 29. listopada 2018. godine.