Danas u 11 sati u Gradskoj vijećnici grada Vodica, gradonačelnica Nelka Tomić, dr. med. će potpisati ugovore s redovnim studentima koji će biti stipendisti Grada Vodica u ovoj akademskoj godini.
Na raspisani natječaj za dodjelu stipendija prijavilo se 54 studenta od kojih je njih 47 ispunilo uvjete; 46 po kriteriju uspješnosti u prethodnom školovanju i izvanškolskim aktivnostima te jedan po kriteriju socijalnog statusa i drugih socijalnih prilika. Od gradske je stipendije odustalo deset studenata koji kao korisnici državne stipendije ne mogu uživati još neku drugu stipendiju, pa će ugovor o stipendiranju potpisati ukupno 37 kandidata.
Podsjetimo, mjesečni iznos stipendije je 700,00 kuna, a isplaćuje se u deset mjeseci tijekom akademske godine, što znači da je u proračunu Grada Vodica za 2020. godinu izdvojeno 320.000,00 kuna za ovu svrhu.