U organizaciji Upravnog odjela za gospodarstvo, imovinu i prostorno planiranje Grada Vodica, u utorak, 22. siječnja, u 17 sati u Gradskoj vijećnici grada Vodica održat će se predavanje Rak masline, kako ga prepoznati i kako tretirati zaražena stabla. Budući da je ova progresivna bolest zabilježena u našim krajevima te se širi velikom brzinom, ovo je prilika da maslinsari čuju preporuke  stručnjaka i na vrijeme zaštite svoje maslinike. Ovakva prirodna katastrofa dogodila se prije nekoliko godina u Italiji i uzrokovala značajne štete i treba reagirati na vrijeme. Predavanje će održati Gordana Kožarić Silov, dipl.ing.agr. viši stručni savjetnik za biljno zdravstvo.
Napomenimo još da se Poljoprivredna savjetodavna služba Šibenik preselila na adresu Velimira Škorpika 13 B u Šibeniku, pored Insidea.