Pučko otvoreno učilište Vodice jedini je domaćin ovogodišnjeg izdanja Festivala hrvatskih kazališnih amatera. U suorganizaciji Hrvatskog sabora kulture i vodičkog Pučkog učilišta te uz financijsku potporu Ministarstva kulture, Grada Vodica, vodičke Turističke zajednice i Šibensko-kninske županije, 59. izdanje najveće nacionalne smotre kazališnih amatera otvara svoja vrata publici u petak, 17. svibnja u 18:30 sati svečanim otvorenjem.

Na festivalu koji se održava dva uzatopna vikenda, od 17. do 19. i od 24. do 26. svibnja u Kulturnom centru Vodice, publika će moći uživati u dvadeset i dvije predstave koje su selektori odabrali kao najbolja ovogodišnja izdanja hrvatskih kazališnih amaterskih skupina.
Predstave svih kazališnih poetika i izričaja pružit će svakom gledatelju novo i zanimljivo iskustvo, a Prosudbeno povjerenstvo u sastavu: Mira Muhoberac (dramaturginja i teatrologinja), Vjekoslav Janković (glumac) i Jasmin Novljaković (glumac i redatelj), će imati težak zadatak dodijeliti deset nagrada za više kategorija: najbolju predstavu, režiju, inovativnost, čuvanje kulturne baštine te glavne i sporedne muške i ženske uloge.

Prema ocjeni selektora pojedinačnih selekcija ovogodišnjeg Festivala, Želimira Belića,  Dramska amaterska družina Pučkog otvorenog učilišta Vodice izvrsnim je kritikama ostvarila ulaz u natjecateljski dio Festivala.
Tako će festivalski drugi vikend biti otvoren predstavom Čekat ću te kod ružičastog kontejnera, melodramom  sastavljenom od niza sedam epizoda odličnih glumačkih interpretacija domaćih glumaca: Tonija Vrandečića, Maje Cvitan, Anđele Fržop, Martine Tabula, Ante Marića i Grge Birina i  izvrsnoj režiji Zdravka Todorovića.