Grad Vodice je ishodovao građevinsku dozvolu za izgradnju svjetlovodne distribucijske mreže na području grada. Naime, infrastrukturnim projektom izgradnje sustava odvodnje i pročišćavanja otpadnih voda aglomeracije Vodice-Tribunj-Srima, predviđa se, usporedno s izgradnjom kanalizacijskih cjevovoda i polaganje kabelske kanalizacije.
Navedena mreža bit će otvorenog tipa, što znači da će se njome moći služiti svi operateri koji će imati takvu potrebu, što će omogućiti pružanje njihove usluge krajnjim korisnicima na zadanom području. Pri tome će vrijediti jednaki uvjeti za sve operatere u skladu sa Zakonom o elektroničkim komunikacijama. Ukupni kapacitet svjetlovodne distribucijske mreže projektiran je tako da bude dostatan za daljnju izgradnju i razvoj telekomunikacijskih mreža u narednih pet godina.