Hrvatski sabor kulture otvorio je prijave za jubilarno 60. izdanje Festivala hrvatskih kazališnih amatera. Ova smotra najboljih godišnjih amaterskih kazališnih ostvarenja ove će godine svoj 60. rođendan slaviti u Vodicama tijekom dva festivalska vikenda: od 22. do 24. svibnja te od 29. do 31. svibnja. U bogatom šestodnevnom dramskom programu nastupit će amaterska kazališta iz gotovo cijele Hrvatske, sukladno odabiru izbornika Festivala. Grad Vodice i POU Vodice su  domaćini ovog Festivala već sedam uzastopnih godina, pa će tako kazališni amateri i u ovoj slavljeničkoj godini radošću igre i izvrsnim predstavama ispuniti vodički Kulturni centar.

Zadaća ovog jedinstvenog festivala je poticajno djelovanje na razvoj kazališnog amaterizma u Hrvatskoj i prezentacija najkvalitetnijih godišnjih ostvarenja amaterskih kazališnih udruga i sekcija svih kazališnih poetika koje njeguju kazališne skupine: klasičnog, pučkog, plesnog, alternativnog teatra te druge vrste kazališnih izričaja. Zainteresirana amaterska kazališta i kazališne skupine mogu se prijaviti do 31. siječnja ispunjavanjem i slanjem prijavnice, a više informacija o Festivalu i prijavama dostupno je na službenoj mrežnoj stranici Hrvatskog sabora kulture. Festivalu prethode županijske selekcije na kojima će izbornici do 19. travnja pogledati i vrednovati sve prijavljene predstave i odabrati najbolje kazališne skupine koje će nasupiti u Vodicama i boriti se za festivalske nagrade u devet kategorija.