Jučer su građani birali zastupnike za Hrvatski sabor. Na području Grada Vodica moglo je glasovati 9.518 birača na trinaest glasačkih mjesta. Glasovanju je pristupilo 46,22 % birača, a najveći broj glasova dobila je Hrvatska demokratska zajednica s 42,21 % glasova. Koalicija RESTART (SDP, HSS,HSU, Snaga, Glas, IDS, PGS) dobila je 17,62 % glasova birača, dok je na trećem mjestu s osvojenih 13,21 % glasova koalicija Domovinskog pokreta, Hrvatskih suverenista, Bloka, Hrasta, SU i Zelene liste. Živi zid sa strankama NLSP, AM, PH i SIP osvojili su 12,21 % glasova, dok je Most s osvojenih 8,46% glasova na petom mjestu.

Najviše preferencijalnih glasova, 915, dobila je dugogodišnja gradonačelnica Vodica i saborska zastupnica u prošlom sazivu, Branka Juričev Martinčev. SDP-ova dosadašnja saborska zastupnica Marija Alfirev dobila je 142 preferencijalna glasa, Sanja Radin Mačukat (koalicija „Dosta pljačke“) dobila je 125 glasova, dok je za Ivicu Ledenka iz Mosta glasalo 124 birača. Igor Friedrich (Domovinski pokret) je dobio 55 glasova.
Više pročitajte ovdje