U petak je, na Trgu Sv. Mihovila u Omišu, na programu Festivala dalmatinskih klapa Omiš, održana svečana završnica ženskih klapa. Usprkos mjerama i smanjenog uobičajenog broja gledatelja, pa i odgode početka nastupa zbog kiše, nastupilo je deset ženskih klapa: Kurjože iz Podstrane, Luše i Ventule iz Splita, Salona iz Solina, Merla iz Dugopolja, Kapric iz Zadra, Stivanja iz Trogira, Mirabella CZK iz Omiša, Figurin iz Zagreba i vodičke Oršulice.
Stručni ocjenjivački sud u sastavu: Rajmir Kraljević, Ivana Tomić Ferić, Mirjana Siriščević, Mojimir Čačija, Marko Rogošić, Velebit Veršić i Mirko Barišić, dodijelio je Brončani štit s povijesnim grbom Grada Omiša Klapi Oršulice. Prvo su mjesto osvojile Luše iz Splita, dok je drugo pripalo Zadrankama.
Uz brojne druge nagrade i priznanja, ovo je sigurno jedna od slađih u vitrini naših Oršulica. Čestitamo na uspjehu!