Osnivanjem prvog antifašističkog odreda hrvatski se naroda svrstao na stranu pravde, protiv totalitarizma, mržnje i rasizma. Obilježavajući Dan antifašističke borbe prisjećamo se i hrvatskih branitelja koji su pola stoljeća kasnije ustali protiv fašističke i okupatorske jugoslavensko-srpske sile, obranili našu Domovinu i omogućili nam da danas živimo u slobodnoj i neovisnoj Hrvatskoj. Zato se danas s ponosom prisjećamo svih koji su svoje živote utkali u temelje slobodne Hrvatske.
Čestitam Vam Dan antifašističke borbe,

Vaš gradonačelnik,
Ante Cukrov

Na Dan antifašističke borbe, 22. lipnja, predstavnici Grada Vodica i gradskih udruga postavit će vijence i zapaliti svijeće kod spomenika poginulim borcima Narodno-oslobodilačkog rata  na Obali Vladimira Nazora u 9 sati, a potom i na središnjem križu na Gradskom groblju Vodice.