Grad Vodice obavještava građane da je u tijeku Javni poziv na iskaz interesa za korištenje besplatne socijalne usluge potpore i podrške osobama starije životne dobi, osobama koje žive u nepovoljnim životnim uvjetima i osobama sa invaliditetom na koji se mogu prijaviti osobe koje ispunjavaju barem jedan od sljedećih uvjeta:
- osobe starije od 65 godina kojima je potrebna pomoć druge osobe pod uvjetom da im pomoć u kući ne mogu osigurati bračni drug ili djeca;
- osobe mlađe od 65 godina u nepovoljnom položaju koje su teško pokretne ili nepokretne;
- osobe koje žive u samačkim kućanstvima te kojima je prijeko potrebna pomoć druge osobe;
- osobe koje zbog svog zdravstvenog/fizičkog stanja imaju problema pri obavljanju svakodnevnih aktivnosti;
- osobe koje pravo na socijalnu uslugu potpore i podrške osobama u nepovoljnom položaju ne ostvaruju po drugoj osnovi dakle koje ne primaju pomoć od Centra za socijalnu skrb, bez obzira na visinu mirovine, ne postoji mirovinski cenzus;
- koje nemaju sklopljen ugovor o doživotnom/dosmrtnom uzdržavanju;
- osobe s invaliditetom.

Besplatne usluge obuhvaćaju: dostavu namirnica. pomoć u pripremi obroka u kućanstvima, održavanje čistoće stambenog prostora, pranje i glačanje rublja, briga o higijeni i osobnom izgledu, pomoć pri socijalnoj integraciji, posredovanje pri ostvarivanju raznih prava (dostava lijekova, dostava pomagala, dostava namirnica, plaćanje računa i sl.), pružanje podrške kroz razgovore i druženja, pratnja i pomoć u različitim socijalnim aktivnostima i druge poslove vezane za skrb starijih i nemoćnih osoba.
Korisnici će dobivati I besplatne mjesečne pakete higijenskih potrepština.

Zainteresirane osobe prijave mogu podnijeti u pisanom obliku i to poštom ili osobno isključivo na propisanom Obrascu za prijavu koji se može se dobiti u Gradu Vodicama, radnim danom od 7 do 15 sati ili preuzeti na web stranicama Grada Vodica.
Pisana prijava može se dostaviti poštom ili osobno na adresu: Grad Vodice, Ive Čače 8, 22211 Vodice s naznakom “Nove mogućnosti 2!” – prijava korisnika.

Kontakt za dodatne informacije: diana.vodanovic@grad-vodice.hr ili  022-444-900, Diana Vodanović.

Također, Udruga umirovljenika Grada Vodica provodi projekt ZAŽELI EGZISTENCIJU kojom se pružaju iste usluge, međutim, i gerontodomaćice i korisnici usluga ne moraju biti s prebivalištem na području Grada Vodica, već se mogu prijaviti zainteresirani s područja čitave Šibensko-kninske županije.