Nacionalni  Stožer civilne zaštite donio je Odluku o uvođenju nužnih epidemioloških mjera za prioblana područja koja se odnosi i na Šibensko-kninsku županiju. Odluka je stupila na snagu 26. srpnja i vrijedi do 15. kolovoza 2021. godine.
Po navedenoj Odluci, Stožer civilne zaštite jedinice lokalne samouprave i nadležni Županijski stožer daju suglasnost za neke od navedenih događanja iz točke II. Odluke. U slučaju traženja prethodne suglasnosti, Stožer civilne zaštite Grada Vodica dat će suglasnost onim organizatorima manifestacija koji ispunjavaju propisane uvjete iz navedene Odluke. U protivnom, Stožer će donijeti odluku o uskrati suglasnosti.
Zahtjeve za izdavanje suglasnosti za održavanje događanja na području Grada Vodica u navedenom periodu potrebno je poslati na e-mail adresu: stozer.civilne.zastite@grad-vodice.hr.