Gradsko društvo Crvenog križa Vodica poziva darivatelje krvi i one koji to žele postati, na akciju darivanja krvi koja će se održati u srijedu, 14. srpnja u Gradskoj knjižnici Vodice od 8 doo 12 sati.
Smanjene su zalike svih krvnih grupa, stoga molimo darivatelje koji su u mogućnosti darovati krv, tekućinu koja mnogima život znači, da se odazovu na akcije u što većem broju.

S obzirom da sve veći broj cijepljenih građana daje krv, ponavljamo kriterije za odabir darivatelja krvi nakon cijepljenja:
Ako se radi o cjepivima (Pfizer/BioNTech, Moderna, CureVac) ili ako se radi o (AstraZeneca/Oxford, Johnson&Johnson/Jansen, Sputnik V):
• odgoda darivanja za 48 sati nakon cijepljenja zbog moguće pojave lokalnih simptoma na mjestu primjene cjepiva (bol, crvenilo, svrbež, otok),
• odgoda darivanja za 7 dana od prestanka simptoma u slučaju nuspojava na cjepivo (umor, glavobolja, bolovi u mišićima, zimica, bolovi u zglobovima, povišena tjelesna temperatura, mučnina, limfadenopatija).

Ako se osoba cijepila atenuiranim cjepivom (kineska cjepiva Sinopharm i Sinovac):
•odgoda darivanja 14 dana nakon cijepljenja.

Ako osobe ne znaju kojim su cjepivom cijepljene:
•odgoda darivanja 14 dana nakon cijepljenja.

Akciju organiziraju: Gradsko društvo Crvenog križa Vodice, Klub darivatelja krvi Vodice i KBC-a Split.