XI. međunarodna manifestacija Dani mladog maslinovog ulja u Dalmaciji održat će se 11. prosinca 2021. godine u hotelu Olympia u Vodicama.
Potrebna količina za ocjenjivanje je 1/2 litre maslinovog ulja. Pored ocjenjivanja ulja u rinfuzi, uvodimo i ocjenjivanje ulja iz pakovine (ne izgled). Pod pakovinom se podrazumijeva boca s etiketom koja udovoljava svim zakonskim normama stavljanja na tržište. Ocjenjivat će se kemijski parametri (Zavod za javno zdravstvo Šibenik) i organoleptika (Udruga «OLEA», Šibenik - ocjenjivači koji su završili i dobili potvrdu za stručnu osposobljenost za kušače maslinovog ulja).
Cijena po uzorku iznosi 230,00 kuna u kojoj su troškovi kemijske i organoleptičke analize i fonda nagrada. Svečana večera će se održati i dodatno platiti ukoliko mjere zaštite dopuste ovaj vid okupljanja. Priznanja i nagrade će se dijeliti na Manifestaciji, ukoliko bude dozvoljeno ili će se slati poštom.

Uzorak ulja se može dostaviti osobno ili poštom na adresu Udruge (Ivana Gundulića 25, Vodice 22211), a kotizacija se uplaćuje na račun Udruge dalmatinskih uljara Vodice, IBAN: HR6224070001100331920, u opis plaćanja obavezno staviti: Sudjelovanje na XI. Manifestaciji i ime i prezime, u poziv na broj odobrenja staviti 00 i MIBPG broj poljoprivrednog gospodarstva ili OIB osobe. Uz uzorak i dokaz uplate kotizacije obavezno je priložiti Obrazac prijave.
Zbog ograničenog broja uzoraka (maksimalno 200), prijave će se primati do 15. studenog 2021. godine s tim da organizator može skratiti rok prijava ukoliko se ranije zaprimi maksimalni broj uzoraka. Pravo na sudjelovanje imaju sve fizičke i pravne osobe koje su upisane u registar poljoprivrednih gospodarstva.

Program Manifestacije:
13:00 do 15:00 sati: Početak Manifestacije – dolazak i evidencija sudionika
15:00 do 15:30 sati: Pozdravni govor i otvaranje Manifestacije
15:30 do 16:30 sati: Razgledavanje štandova i druženje
16:30 do 19:00 sati: Predavanja maslinarstvo/uljarstvo
od 19:30 sati: Svečana večera uz glazbu, podjela zahvalnica, plaketa, medalja i nagrada.