U subotu, 17. prosinca, u Hotelu Olympia, ponovno se održava manifestacija Dani mladog maslinovog ulja u organizaciji Udruge dalmatisnkih uljara, Zavoda za javno zdravstvo Šibensko-kninske županije i Udruge Olea. Ove je godine na Manifestaciju prijevljen 361 uzorak ulja iz naše zemlje i inozemstva.
Program počinje u 13 sati dolaskom sudionika, a završava u 19.30 svečanom večerom uz objavu rezultata.

Program Manifestacije:

13:00 do 15:00 sati: Početak Manifestacije – dolazak i evidencija sudionika

15:00 do 15:30 sati: Pozdravni govor i otvaranje Manifestacije

15:30 do 16:30 sati: Razgledavanje štandova i druženje

16:30 do 19:00 sati: Predavanja maslinarstvo/uljarstvo

- dipl.ing.agr. Davor Antica: „Organoleptika maslinovih ulja 2022. godine“

- dipl.ing.bio.teh. Nina Vuletin i dipl.ing.bio teh. Lidija Bujas: „Kemijska analiza ulja 2022. godine“

- mag.ing. Nikolina Gaćina: „Maslinovo ulje - funkcionalna hrana mediteranske prehrane”

- mr.sc. Ljiljana Nanjara: „Kemijska i senzorska analiza maslinovog ulja sorte Oblica berbe 2021.“

- ing.agr. Damir Buntić: „Maslinarska 2022. godina u EU i svijetu“

- mag.ing.agr. Karlo Rubelj: „Utjecaj suše i mehaničke berbe na sušenje lista i grančica masline“

- dipl.ing.agr. Igor Gomezelj: „Nove aktivne tvari u zaštiti maslina i rezultati primjene specijalnih folijarnih gnojiva u maslinicima“

- dr.sc. Šime Marcelić: „Važnost ishrane sumporom i dušikom tijekom ljetnog razvoja ploda masline“

Od 19:30 sati: Svečana večera uz glazbu, podjela zahvalnica, plaketa, medalja i nagrada.